Eaton DR1-4477-13
SKU: CS4851719MPN: DR1-4477-13Alternate Part #: DR1447713UPC/EAN: 786680170140
Product Details
Eaton Line Reactor, 477 A, NEMA 1, R1 Line side reactor, 0.05mH, 3% Impedance, Line and load reactor, 480 V
Attributes
| Amperage Rating | 477A |
| Nema Rating | NEMA 1 |
| Special Features | 0.05mH, 3% Impedance |
| Voltage Rating | 480 V |