Eaton DR1-4124-13
SKU: CS4851679MPN: DR1-4124-13Alternate Part #: DR1412413UPC/EAN: 786680171482
Product Details
Eaton Line Reactor, 124 A, NEMA 1, R1 Line side reactor, 0.18mH, 3% Impedance, Line and load reactor, 480 V
Attributes
| Amperage Rating | 124A |
| Nema Rating | NEMA 1 |
| Special Features | 0.18mH, 3% Impedance |
| Voltage Rating | 480 V |