Eaton DR1-4077-13
SKU: CS4851663MPN: DR1-4077-13Alternate Part #: DR1407713UPC/EAN: 786680170577
Eaton line reactor




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Line Reactor, 77 A, NEMA 1, R1 Line side reactor, 0.17mH, 3% Impedance, Line and load reactor, 480 V
Attributes
| Amperage Rating | 77A |
| Nema Rating | NEMA 1 |
| Special Features | 0.17mH, 3% Impedance |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | 4K |
Specifications
| SKU | CS4851663 |
|---|---|
| MPN | DR1-4077-13 |
| Alternate Part # | DR1407713 |
| UPC/EAN | 786680170577 |

