Eaton DR1-4077-05
SKU: CS4851662MPN: DR1-4077-05Alternate Part #: DR1407705UPC/EAN: 786680172212
Eaton line reactor




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Line Reactor, 77 A, Open, R1 Line side reactor, 0.17mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 480 V
Attributes
| Amperage Rating | 77A |
| Nema Rating | Open |
| Special Features | 0.17mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | 4K |
Specifications
| SKU | CS4851662 |
|---|---|
| MPN | DR1-4077-05 |
| Alternate Part # | DR1407705 |
| UPC/EAN | 786680172212 |

