Eaton DR1-22D2-13
SKU: CS4851577MPN: DR1-22D2-13Alternate Part #: DR122D213UPC/EAN: 786680168413
Product Details
Eaton Line Reactor, 2.20 A, 0.5 hp, NEMA 1, R1 Line side reactor, 5.3mH, 3% Impedance, Line and load reactor, 230 V
Attributes
| Amperage Rating | 2.20A |
| Nema Rating | NEMA 1 |
| Special Features | 5.3mH, 3% Impedance |
| Voltage Rating | 230 V |