Eaton DR1-22D2-03
SKU: CS4851575MPN: DR1-22D2-03Alternate Part #: DR122D203UPC/EAN: 786687010265
Product Details
Eaton Line Reactor, 2.20 A, Open, 0.5 hp, Open, R1 Line side reactor, 5.3 mH, Line and load reactor, 230 V, 5.3 mH
Attributes
| Amperage Rating | 2.20A |
| Enclosure | Open |
| Inductance | 5.3 mH |
| Special Features | 5.3 mH |