Eaton CHFN120EP
SKU: CS4838706MPN: CHFN120EPAlternate Part #: 67C9014G10UPC/EAN: 786689058869
Eaton CH GFCI circuit breaker

$237.78
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton CH GFCI circuit breaker, CH Equipment Protection 30mA Breaker, 20A, Pigtail, 10 kAICkAIC
Attributes
| Amperage Rating | 20 A |
| Application | CH Equipment Protection 30mA Breaker, 20A, Pigtail, 10kAIC |
| Circuit Breaker Type | CH |
| Connection | Pigtail |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Number Of Poles | Single-pole |
| Special Features | 30 mA breaker |
| Type | GFCI circuit breakers |
Specifications
| SKU | CS4838706 |
|---|---|
| MPN | CHFN120EP |
| Alternate Part # | 67C9014G10 |
| UPC/EAN | 786689058869 |


