Eaton CHFN115EP
SKU: CS4838701MPN: CHFN115EPAlternate Part #: 67C9014G09UPC/EAN: 786689058821
Eaton CH GFCI circuit breaker

$237.78
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton CH GFCI circuit breaker, CH Equipment Protection 30mA Breaker, 15A, Pigtail, 10 kAICkAIC
Attributes
| Amperage Rating | 15 A |
| Application | CH Equipment Protection 30mA Breaker, 15A, Pigtail, 10kAIC |
| Circuit Breaker Type | CH |
| Connection | Pigtail |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Number Of Poles | Single-pole |
| Special Features | 30 mA breaker |
| Type | GFCI circuit breakers |
Specifications
| SKU | CS4838701 |
|---|---|
| MPN | CHFN115EP |
| Alternate Part # | 67C9014G09 |
| UPC/EAN | 786689058821 |


