Eaton CE0200E2BCE
SKU: CS4838170MPN: CE0200E2BCEUPC/EAN: 786680041280
Eaton Type MTE industrial control transformer






Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton, type MTE, industrial control transformer, ce marked, pv: 240v x 480v, taps: none, sv: 24v, 55°c, 200 va
Attributes
| Coil Material | Copper windings |
| Design | MTE |
| Primary Voltage | 240 V x 480 V |
| Secondary Voltage | 24 V |
| Temperature Rating | 55°C |
| Type | CE Marked Control Transformer |
| Volt Ampere Rating | 200 VA |
Specifications
| SKU | CS4838170 |
|---|---|
| MPN | CE0200E2BCE |
| UPC/EAN | 786680041280 |



