Eaton CE0075E1BCE
SKU: CS4838114MPN: CE0075E1BCEUPC/EAN: 786680040726
Eaton Type MTE industrial control transformer






Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Eaton, type MTE, industrial control transformer, ce marked, pv: 120 x 240v, taps: none, sv: 24v, 55°c, 75 va
Attributes
| Coil Material | Copper windings |
| Design | MTE |
| Primary Voltage | 120 x 240 V |
| Secondary Voltage | 24 V |
| Temperature Rating | 55°C |
| Type | CE Marked Control Transformer |
| Volt Ampere Rating | 75 VA |
Specifications
| SKU | CS4838114 |
|---|---|
| MPN | CE0075E1BCE |
| UPC/EAN | 786680040726 |



