Eaton CE0150E3YCE
SKU: CS4838159MPN: CE0150E3YCEUPC/EAN: 786680041167
Eaton Type MTE industrial control transformer






Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Eaton, type MTE, industrial control transformer, ce marked, pv: 380v, taps: none, sv: 24v, 55°c, 150 va
Attributes
| Coil Material | Copper windings |
| Design | MTE |
| Primary Voltage | 380 V |
| Secondary Voltage | 24 V |
| Temperature Rating | 55°C |
| Type | CE Marked Control Transformer |
| Volt Ampere Rating | 150 VA |
Specifications
| SKU | CS4838159 |
|---|---|
| MPN | CE0150E3YCE |
| UPC/EAN | 786680041167 |




