Eaton BF31Z8
SKU: CS4833586MPN: BF31Z8Alternate Part #: 765A856G03UPC/EAN: 786678942179
Eaton NEMA machine tool relay

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton BF Series Basic Relay, 300V max. voltage rating, Four-pole, 110V coil voltage, 50/60 Hz
Attributes
| Coil Voltage | 110 V |
| Frequency Rating | 50-60 Hz |
| Number Of Poles | Four-pole |
| Series | BF |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating Uom | FAH |
Specifications
| SKU | CS4833586 |
|---|---|
| MPN | BF31Z8 |
| Alternate Part # | 765A856G03 |
| UPC/EAN | 786678942179 |


