Eaton BAB2100V
SKU: CS4833242MPN: BAB2100VAlternate Part #: 5680D08G49UPC/EAN: 786679910788
Eaton BAB thermal magnetic circuit breaker





$641.58
UnitAvailable on backorder
Product Details
Quicklag Industrial Thermal-Magnetic Circuit Breaker, Two-pole, 50° C Calibration, 100A, 10 kAIC, 120/240V, Bolt-on mounting
Attributes
| Amperage Rating | 100 A |
| Circuit Breaker Type | BAB |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Mounting Method | Bolt-on |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Quantity | 7.0000 |
| Special Features | 50° C Calibration |
| Trip Type | Non-Interchangeable |
| Type | Thermal magnetic circuit breakers |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | 4K |
Specifications
| SKU | CS4833242 |
|---|---|
| MPN | BAB2100V |
| Alternate Part # | 5680D08G49 |
| UPC/EAN | 786679910788 |










