Eaton BAB2015V
SKU: CS4833147MPN: BAB2015VAlternate Part #: 5680D08G38UPC/EAN: 786679839706
Eaton BAB thermal magnetic circuit breaker





$219.29
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton BAB thermal magnetic circuit breaker,Quicklag industrial thermal-magnetic circuit breaker,20 A,10 kAIC,Two-pole,120/240 V,Non-Interchangeable,BAB
Attributes
| Amperage Rating | 15 A |
| Circuit Breaker Type | BAB |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Mounting Method | Bolt-on |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Quantity | 7.0000 |
| Special Features | Bolt-on mounting 50° C Calibration |
| Trip Type | Non-Interchangeable |
| Type | Quicklag industrial thermal-magnetic circuit breaker |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS4833147 |
|---|---|
| MPN | BAB2015V |
| Alternate Part # | 5680D08G38 |
| UPC/EAN | 786679839706 |









