Turck NI10-G18-AZ3X 7M
SKU: CS4820063MPN: NI10-G18-AZ3X 7MAlternate Part #: 4330597
FERRITE, BARREL, AC, CABLE
Unit2 in stock
- Chrome-plated brass
- AC 2-wire, 20…250 VAC
- DC 2-wire, 10…300 VDC
- NO contact
- Cable connection
Attributes
| Ambient Temperature | -25…+70 °C |
| Electrical Connection | Cable |
| Housing Material | Metal, CuZn, Chrome-plated |
| Mounting | Non-flush |
| Operating Voltage | 20…250 VAC / 10…300 VDC |
| Output Function | NO contact, 2-wire |
| Protection Class | IP67 |
| Rated Switching Distance | 10 mm |
| Switching Frequency | 0.020 kHz |