Square D LC1D50LE7
SKU: CS4811644MPN: LC1D50LE7
Contactor, Tesys Deca, 3P(3NO),AC-3/AC-3e/\<\=440V 50A,208V AC 50/60Hz coil, screw clamp terminals
UnitAvailable on backorder
Product Details
TeSys D Contactor
- Number of Poles: 3-Poles* Pole Contact Composition: 3 NO* Control Circuit Voltage: 208V AC 50/60 Hz* Degree of Protection: IP2x
Attributes
| Ambient Air Temperature For Storage | -60-80 °C |