Schneider Electric TH907-ZP-W
SKU: CS4807046MPN: TH907-ZP-W
SpaceLogic TH907 Series thermostat, touchscreen, Zigbee, occupancy sensor, auxiliary input, white

$288.16
UnitAvailable on backorder
Product Details
The TH907 Series thermostats are optimized for office building, hotel and residential terminal HVAC control. The TH907 Series is ideal for PTAC, FCU, Heat Pump and Gas/Oil Furnace applications. The device includes an optimum black glass display with capacitive buttons on a white base.
Attributes
| Device Application | air-conditioning# #fan# #low voltage heat pump# #furnace |
| Device Short Name | TH907 |
| Display Type | backlit LCD screen |
| Display Type 1 | backlit LCD screen |
| Information Displayed | ambient room temperature 0 to 50 °C# #time# #day# #temperature alarm# #current program# #twelve-hour time# #communication status ok |
| Ip Degree Of Protection | IP30 |
| Ip Degree Of Protection 1 | IP30 |
| Ip Degree Of Protection 2 | IP30 |
| Market Segment | small buildings# #hotel# #healthcare# #residential |
| Max Power Consumption In W | 0.5 W |
| Network Frequency | 50 Hz# #60 Hz |
| Product Name | SpaceLogic TH900 |
| Product Or Component Type | thermostat |
| Product Specific Application | 2-pipe system# #4-pipe system# #cooling# #heating |
| Range | SpaceLogic |
| Temperature Setting Range | 5-35 °C |
| Temperature Setting Range 1 | 5-35 °C |
Specifications
| SKU | CS4807046 |
|---|---|
| MPN | TH907-ZP-W |




