Square D LAL36400
SKU: CS42273MPN: LAL36400UPC/EAN: 785901426868
Circuit breaker, LA, 400A, 3 pole, 600VAC, 22kA, 250VDC, 10kA, lugs, thermal magnetic
Unit3 Units Available at Factory - Ships Same/Next Business Day
Product Details
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V 400A
Attributes
| In Rated Current | 400 A |
| In Rated Current 1 | 400 A |
| Magnetic Hold Current | 2000 A |