Square D LAL36300
SKU: CS185936MPN: LAL36300UPC/EAN: 785901426783
Circuit breaker, LA, 300A, 3 pole, 600VAC, 22kA, 250VDC, 10kA, lugs, thermal magnetic
Contact us for pricing and availability
Product Details
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER
Attributes
| In Rated Current | 300 A |
| In Rated Current 1 | 300 A |
| Magnetic Hold Current | 1500 A |