Turck RSM-2RKM 50-KM
SKU: CS3869038MPN: RSM-2RKM 50-KMAlternate Part #: U2-25881
U2-25881 - SPLITTER/TEE,⅞IN.MINIFAST




$71.99
UnitAvailable on backorder
Product Details
Actuator and Sensor Tee
T-Splitter
- ⅞” minifast
- ⅞” Male, Straight, 5-pin
- 2x ⅞”, Female, Straight, 5-pin
Attributes
| Application | Signal |
| Approvals | RoHS, UL Listed, CE, CSA |
| Device Type | T-splitter |
| Drop Branch Current | 9 A |
| Number Of Drops Branches | 2.0000 |
| Trunk Current | 9 A |
| Voltage | 300 V |
Specifications
| SKU | CS3869038 |
|---|---|
| MPN | RSM-2RKM 50-KM |
| Alternate Part # | U2-25881 |







