Turck GSDM/2RKM 44
SKU: CS3808470MPN: GSDM/2RKM 44Alternate Part #: U2-26307
U2-26307 - SPLITTER/TEE,1 ⅜IN.POWERFAS

$124.22
UnitAvailable on backorder
Product Details
Power Tee
Straight Male Connector to Straight Female Connector with Female Connector Drop
- 1 ⅜” D-Size powerfast
- ⅞” powerfast
Attributes
| Application | Power (>11 Amps) |
| Drop Branch Current | 15 A |
| Number Of Drops Branches | 2.0000 |
| Trunk Current | 15 A |
| Voltage | 600 V |
Specifications
| SKU | CS3808470 |
|---|---|
| MPN | GSDM/2RKM 44 |
| Alternate Part # | U2-26307 |

