Square D HGA36125
SKU: CS3660419MPN: HGA36125UPC/EAN: 785901939238
Circuit breaker, PowerPacT H, 125A, 3 pole, 600VAC, 18kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, ABC
UnitAvailable on backorder
Product Details
PowerPact H I-Line Circuit Breaker, ThermMagn, 125A, 3P, 600V, 18kA
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -2-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -2-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -50-85 °C |
| Breaking Capacity Code | G |
| Communication Interface | Modbus# #Ethernet |
| Continuous Current Rating | 0.80000001192093 |
| Control Type | toggle |
| Device Application | distribution |
| Magnetic Hold Current | 900 A |