Turck B1N360V-Q20L60-2LU3-H1151
SKU: CS3015944MPN: B1N360V-Q20L60-2LU3-H1151Alternate Part #: 1534069UPC/EAN: 4047101266207
1534069 - 1-AXIS
Inclinometer
- Rectangular, plastic, PC
- Compact housing
- Connection via M12 × 1 male
- Response time 0.1 s
- 10…30 VDC
- Two counter-running 0.1 … 4.9 V analog outputs improve machine safety through redundancy
Attributes
| Ambient Temperature | -30…+70 °C |
| Construction Size | 60 x 30 x 20 mm |
| Housing Material | Plastic, PC |
| Number Of Measuring Axes | 1.0000 |
| Operating Voltage | 10…30 VDC |
| Output Function | Analog output |
| Protection Class | IP68/IP69K |
| Voltage Output | 0.1…4.9 V |