Turck HT-IDENT-H1147
SKU: CS2423983MPN: HT-IDENT-H1147Alternate Part #: 7030236UPC/EAN: 4047101206951
7030236 - HF




$1,411.22
Unit5 in stock
Product Details
HF Read/Write Head
For Manual Operation
- Powered and operated only via connection to BL ident interface module
- M12 × 1 connector, connection only via BL ident extension cable
Attributes
| Ambient Temperature | -25…+70 °C |
| Construction Size | 190 x 70 x 85 mm, HT-IDENT |
| Customs Tariff Number | 85365080900.0000 |
| Design | Grip |
| Ecl Ss Code V5 1 4 | 27280401 -/- Identification RFID |
| Fieldbus Protocol | Connection to RFID interface |
| Housing Material | Yellow |
| Mounting | Non-flush |
| Protection Class | IP67 |
| Radio Communication And Protocol Standards | ISO 15693, NFC Typ 5 |
| Read Write Distance Max | 115 mm |
| Technology | HF RFID |
Specifications
| SKU | CS2423983 |
|---|---|
| MPN | HT-IDENT-H1147 |
| Alternate Part # | 7030236 |
| UPC/EAN | 4047101206951 |









