Turck LT57E-Q21R-LI0X3-H1151
SKU: CS2421239MPN: LT57E-Q21R-LI0X3-H1151Alternate Part #: LT0707
LT0707 - PROFILE STYLE
UnitAvailable on backorder
Product Details
Magnetically actuated linear position sensor
- EZ-Track Linear Displacement Transducer
Attributes
| Ambient Temperature | -40…+70 °C |
| Approvals | CE |
| Current Output | 4…20 mA |
| Design | Profile |
| Measuring Range | 1447.8 mm [57.00 in] |