Belimo AFB24-MFT95
SKU: CS2390282MPN: AFB24-MFT95
Damper Actuator, 180 in-lb [20 Nm], Spring return, AC/DC 24 V, 0...135 Ω, MFT/programmable
Product Details
Proportional, Spring Return, 24 V, for Use with Honeywell Electronic Series 90 or a 0 to 135 Ω Input .
Features:
- Torque min. 180 in-lb
- Control fixed, 0 to 135 Ω input, or Honeywell series 90 (fixed)
- Feedback 2 to 10 VDC (DEFAULT)