Square D JDA36250
SKU: CS1664781MPN: JDA36250UPC/EAN: 785901834175
Circuit breaker, PowerPacT J, 250A, 3 pole, 600VAC, 14kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, ABC
Unit2 Units Available at Factory - Ships Same/Next Business Day
Product Details
Circuit breaker, PowerPact J, I-Line, thermal-magnetic, 250A, 3 pole, 14kA, 600VAC, 250VDC, phase ABC
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -2-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -2-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -50-85 °C |
| Breaking Capacity Code | D |
| Communication Interface | Modbus# #Ethernet |
| Continuous Current Rating | 0.80000001192093 |
| Control Type | toggle |
| Device Application | distribution |
| Long Time Pick Up Adjustment Range | 0.25…1 x In |
| Magnetic Hold Current | 1250 A |