Turck RSM-2RKM 40
SKU: CS165097MPN: RSM-2RKM 40Alternate Part #: U0140
U0140 - SPLITTER/TEE,⅞IN.MINIFAST




$64.29
UnitAvailable on backorder
Product Details
Actuator and Sensor Tee
T-Splitter
- ⅞” minifast
- ⅞” Male, Straight, 4-pin
- 2x ⅞”, Female, Straight, 4-pin
Attributes
| Approvals | RoHS, UL Listed, CE, CSA |
| Customs Tariff Number | 85444290900.0000 |
| Device Type | T-splitter |
| Drop Branch Current | 9 A |
| Ecl Ss Code V5 1 4 | 27250313 -/- Communication interface, passive |
| Number Of Drops Branches | 2.0000 |
| Trunk Current | 9 A |
| Voltage | 250 V |
Specifications
| SKU | CS165097 |
|---|---|
| MPN | RSM-2RKM 40 |
| Alternate Part # | U0140 |








