Eaton XTAE015B01WD3E008
SKU: CS4999499MPN: XTAE015B01WD3E008UPC/EAN: 786685050850
Eaton XT IEC electronic motor starter
Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 48 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |