Eaton XTAE015B01R3E002
SKU: CS4999417MPN: XTAE015B01R3E002UPC/EAN: 786685049434
Eaton XT IEC electronic motor starter
Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 12 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |