Eaton ECL04G1A3A
SKU: CS4856341MPN: ECL04G1A3AUPC/EAN: 782114353448
Eaton Freedom NEMA motor control contactor




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Freedom NEMA motor control contactor, CN35 or A202 Lighting contactor, Non-combination mechanically held/magnetically latched, NEMA 1 enclosure, Three-pole, 300A, 110V/50 Hz-120V/60 Hz coil
Attributes
| Amperage Rating | 300 A |
| Coil Voltage | 110-120 Vac, 50/60 Hz |
| Enclosure | NEMA 1 |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Type | Non-combination mechanically held/magnetically latched |
Specifications
| SKU | CS4856341 |
|---|---|
| MPN | ECL04G1A3A |
| UPC/EAN | 782114353448 |

