Turck SI15-K30-AZ3
SKU: CS818753MPN: SI15-K30-AZ3Alternate Part #: 13069UPC/EAN: 4047101001235
13069 - FERRITE, SLOT, AC, CABLE
UnitAvailable on backorder
Product Details
Inductive Sensor
Slot-type
- Height 30mm
- Plastic, PBT‐GF30‐V0
- AC 2-wire, 20…250 VAC
- DC 2-wire, 10…300 VDC
- NO contact
- Cable connection
Attributes
| Ambient Temperature | -25…+70 °C |
| Construction Size | 48 x 60 x 30 mm, K30 |
| Customs Tariff Number | 85365080900.0000 |
| Design | Slot sensor |
| Ecl Ss Code V5 1 4 | 27270101 -/- Inductive proximity switch |
| Electrical Connection | Cable |
| Housing Material | Plastic, PBT-GF30-V0 |
| Operating Voltage | 20…250 VAC / 10…300 VDC |
| Output Function | NO contact, 2-wire |
| Protection Class | IP67 |
| Switching Frequency | 0.020 kHz |