ACI A/100-2W-RS-A03-C5
SKU: CS6291018MPN: A/100-2W-RS-A03-C5Alternate Part #: 151010
100 Ohm (Two Wires) RTD, Room (R), Setpoint 0 to 10K Ohms, Cool/Warm Sticker
Contact us for pricing and availability
Product Details
Product Configuration
| Sensor | 100-2W (100 Ω, 2 wires) |
|---|---|
| Configuration | Room w/ Setpoint |
Product Family Specifications
| Stability | +/- 0.03% after 1000 Hours @ 300°C (572°F) |