ACI A/100-2W-R2
SKU: CS6289143MPN: A/100-2W-R2Alternate Part #: 144138
100 Ohm (Two Wires) RTD, Room (R2)
Contact us for pricing and availability
Product Details
Product Configuration
| Sensor | 100-2W (100 Ω, 2 wires) |
|---|---|
| Enclosure | Room (R2) |
| Configuration | Room |
Product Family Specifications
| Stability | +/- 0.03% after 1000 Hours @ 300°C (572°F) |