Omega LDC00010
SKU: CS6047328MPN: LDC00010
304 Stainless Steel Cartridge Heater 0.188” OD 1 - 10” Long
Unit
Available on backorder
remove
add
Product Details
  • Cost Effective Cartridge Heaters of Uncompromised Quality
  • Low Watt Densities 3.1 to 7.0 W/cm2 (20 to 40 W/in2) (Depending on Heater Size and Operating Temperature)