Omega LDC00025
SKU: CS6027965MPN: LDC00025
304 Stainless Steel Cartridge Heater 0.25” OD 1 - 10” Long
Unit
Available on backorder
remove
add
Product Details
  • Cost Effective Cartridge Heaters of Uncompromised Quality
  • Low Watt Densities 3.1 to 7.0 W/cm2 (20 to 40W/in2) (Depending on Heater Size and Operating Temperature)