Omega DPG409-10WV
SKU: CS6011467MPN: DPG409-10WV
High Accuracy, Digital Pressure Gauge with Output \& NEMA 4X Case
Unit
Available on backorder
remove
add
Product Details
  • NEW RANGES! Sealed Gage, Compound Gage, Vacuum and, Barometric Ranges
  • 5-Point NIST Traceable Calibration Included
  • High 0.08% Accuracy on most Ranges
  • Selectable 4 to 20 mA, 0 to 5V or 0 to 10V Analog Output