Omega CSH-103200/240V
SKU: CS6005695MPN: CSH-103200/240V
Stainless Steel Cartridge Heater 0.13- 0.75” OD 1 - 12” Long
Unit
Available on backorder
remove
add
Product Details
  • Stainless Steel Sheath
  • ⅛’ to ¾’ (3.2 to 19.1mm) Diameters
  • 120 V and 240 V
  • CSH: Sheath Temps. to 760°C (1400°F)