Pepperl+Fuchs NBB15-30GM50-E0-V1
SKU: CS5506099MPN: NBB15-30GM50-E0-V1Alternate Part #: 326161-0151
Inductive sensor
Unit1 in stock
Product Details
Rated operating distance: 15 mm, Installation: flush, Switching function: Normally open (NO), Output type: NPN, Operating voltage: 5 … 36 V, Operating current: 0 … 200 mA