Eaton EHD7D64ABK00000000
SKU: CS5481260MPN: EHD7D64ABK00000000Alternate Part #: 3-4778-40083AUPC/EAN: 786689158644
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC disconnect 7.6A, 5 hp 480V NEMA 12 xl std HVAC high SCCR
Attributes
| Amperage Rating | 7.6A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 oversized |
| Horsepower | 5 hp |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5481260 |
|---|---|
| MPN | EHD7D64ABK00000000 |
| Alternate Part # | 3-4778-40083A |
| UPC/EAN | 786689158644 |