Eaton EHB4D84A3KS0020000
SKU: CS5478077MPN: EHB4D84A3KS0020000Alternate Part #: 3-4774-40395AUPC/EAN: 786689116101
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 4.8A, 3 hp 480V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 4.8A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 3 hp |
| Options | Bypass light kit (on, VFD run, fault, bypass run) |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5478077 |
|---|---|
| MPN | EHB4D84A3KS0020000 |
| Alternate Part # | 3-4774-40395A |
| UPC/EAN | 786689116101 |

