Eaton EHB4D22A3KS0E2A000
SKU: CS5477422MPN: EHB4D22A3KS0E2A000Alternate Part #: 3-4774-20112AUPC/EAN: 786689103606
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 4.2A, 1 hp 230V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp switch byp light kit space heater
Attributes
| Amperage Rating | 4.2A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 1 hp |
| Options | Space heater Manual bypass switch Bypass Run) VFD Run Bypass light kit (On Fault |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5477422 |
|---|---|
| MPN | EHB4D22A3KS0E2A000 |
| Alternate Part # | 3-4774-20112A |
| UPC/EAN | 786689103606 |
