Eaton EHB3D95A1KS0000000
SKU: CS5477077MPN: EHB3D95A1KS0000000Alternate Part #: 3-4768-50001AUPC/EAN: 786689105853
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 3.9A, 3 hp 575V NEMA 1 std HVAC high SCCR 2 contactor byp
Attributes
| Amperage Rating | 3.9A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 1 |
| Horsepower | 3 hp |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 575 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5477077 |
|---|---|
| MPN | EHB3D95A1KS0000000 |
| Alternate Part # | 3-4768-50001A |
| UPC/EAN | 786689105853 |
