Eaton EHB0301A1JS0000000
SKU: CS5472598MPN: EHB0301A1JS0000000Alternate Part #: 3-4773-10057AUPC/EAN: 786689108816
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 30.8A, 10 hp 208V NEMA 1 std HVAC base SCCR 2 contactor byp
Attributes
| Amperage Rating | 30.8A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 1 |
| Horsepower | 10 hp |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 208 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5472598 |
|---|---|
| MPN | EHB0301A1JS0000000 |
| Alternate Part # | 3-4773-10057A |
| UPC/EAN | 786689108816 |