Eaton EHB0214A1JV0000000
SKU: CS5471434MPN: EHB0214A1JV0000000Alternate Part #: 3-4773-40049AUPC/EAN: 786689086237
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 21A, 15 hp 480V NEMA 1 std HVAC base SCCR 2 contactor byp w/ iso fusing
Attributes
| Amperage Rating | 21A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass with isolation fusing |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 1 |
| Horsepower | 15 hp |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5471434 |
|---|---|
| MPN | EHB0214A1JV0000000 |
| Alternate Part # | 3-4773-40049A |
| UPC/EAN | 786689086237 |
