Danfoss 080G3293
SKU: CS5083538MPN: 080G3293
Electronic refrigerat. control, ERC 211

Contact us for pricing and availability
Product Details
Digital inputs (DI) [pc]: 0, Supply voltage [V] AC: 197 - 250, Packing format: Multi pack, Quantity per packing format: 20
Attributes
| Analog Inputs Ai Pc | 2 pc |
| Application Area | Glass door merchandising |
| Approval | CE |
| China Rohs Compliance | Out of scope |
| Controller Type | Commercial Refrigeration |
| Digital Inputs Di Pc | 0 pc |
| Digital Outputs Do Pc | 1 pc |
| Display Colour | Red |
| Eu Rohs Compliance | Out of scope |
| Frequency Hz | 50/60 Hz |
| Other Rohs Documentation | EAEU RoHS |
| Packing Format | Multi pack |
| Product Accessories | Electron. control accessories |
| Product Group | Temperature controllers |
| Product Name Description | Electronic refrigerat. control |
| Quantity Per Packing Format | 20 pc |
| Reach Candidate List Substances | No |
| Serviceable | No |
| Supply Voltage V Ac Max | 250 V |
| Supply Voltage V Ac Min | 197 V |
| Type | ERC 211 |
| Uk Rohs Compliance | Out of scope |
| Volume | 0.48 Liter |
Specifications
| SKU | CS5083538 |
|---|---|
| MPN | 080G3293 |





