Eaton 1MP3124RRLBCPS
SKU: CS5013918MPN: 1MP3124RRLBCPSUPC/EAN: 786685989372
Eaton meter pack







$2,381.11
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton meter pack, Socket amperage: 125A, Amperage rating: 125A, Aluminum, Bus rating: 400A, Horn bypass, Indoor/outdoor, Up to 100 KAIC, Five-jaw, 3 Sockets, Single-phase in/single-phase out, Ringless, 120/240 Vac
Attributes
| Amperage Rating | 125A |
| Bus Material | Aluminum |
| Bus Rating | 400 AMP |
| Bus Rating Uom | AMP |
| Bypass | Horn |
| Enclosure | Indoor/outdoor |
| Interrupt Rating | Up to 100 KAIC |
| Number Of Jaws | Five-jaw |
| Number Of Sockets | 3.0000 |
| Secondary Circuit Breaker | BR2_, BRH2_, BRHH2_, BRX2_ |
| Security | Ringless |
| Socket Amperage | 125A |
| Utility Approvals | TX : City Public Service of San Antonio (CPSB) |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | FAH |
Specifications
| SKU | CS5013918 |
|---|---|
| MPN | 1MP3124RRLBCPS |
| UPC/EAN | 786685989372 |









