Eaton XTAR032C21D5G020
SKU: CS5006183MPN: XTAR032C21D5G020Alternate Part #: 3-2600-854AUPC/EAN: 786685499840
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage reversing IEC starter,32 A,550 V 50 Hz, 600 V 60 Hz,2NO-2NO,C frame,45 mm,4-20 A GF XTOE,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 550-600 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 2 NO, 2 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |