Eaton XTAR012B21R006
SKU: CS5004679MPN: XTAR012B21R006Alternate Part #: 3-1902-623AUPC/EAN: 782116874767
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 12 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 2 NO, 2 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |