Eaton XTAR012B21P001
SKU: CS5004631MPN: XTAR012B21P001Alternate Part #: 3-1902-538AUPC/EAN: 782116874620
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage reversing IEC starter,12 A,380 V 60 Hz,2NO-2NO,B frame,45 mm,0.6-1 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 380 Vac, 60 Hz |
| Contact Configuration | 2 NO, 2 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |